Legjenda e futbollit kėrkon shpalljen e Januzajt "Njeriu i Vitit" pas nderit qė i bėri Anglisė
Pëlqej
Legjenda e futbollit anglez, Gary Lineker, ka njė mendim ndryshe pėr futbollistin shqiptarBelgjikės, Adnan Januzajn.

Kėtė ai e ka shprehur nėpėrmjet njė postimi nė Twitteri, ku ka thėnė se Januzaj duhet tė shpallet personaliteti i vitit nga BBC Sports.

Pėr kėtė ai jep arsyen se mesfushori shqiptar shėnoi golin qė i shkaktoi humbjen Anglisė ndaj Belgjikės.

Nėse skuadra angleze do tė fitonte apo barazonte, “Tre Luanėt” do tė gjendeshin nga ana e rrugės sė ferrit ku skuadrat favorite po eleminohen me rradhė.

Kėrkesa e tij duket qesharake, por ka vėrtetėsi nė ato qė thotė, pasi Portugalia, Argjentina dhe Spanja janė eleminuar tashmė
Shtuar më 02/07/2018, ora 09:14
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori