Ky ėshtė lojtari qė vrapoi mė shumė nė Botėror
Pëlqej
Kombėtarja e Kroacisė ka bėrė njė paraqitje tė mrekullueshme nė kėtė Botėror duke shkruar histori pėr tė parėn herė nė finalen e Botėrorit.

Sigurisht qė merita u takon lojtarėve tė kėtij ekipi ku dhanė gjithēka pėr tė arritur nė kėtė pikė.

Ivan Perisiē ka qenė njė nga lojtarėt mė tė rėndėsishėm nė suksesin e Kroacisė.

29-vjeēari punoi shumė nė sulm duke shėnuar e asistuar por nuk e la pas as pjesėn difensive dhejanė statistikat qė e nxjerrin si njė nga lojtarėt mė tė mirė nė kėtė Botėror.

Perisic ka pėrshkruar plot 74.5 kilometra nė 7 ndeshje ku duhet marrė parasysh se Kroacia luajti dhe tre ndeshje tė cilat shkaun me 120 minuta. /albeu.com/
Shtuar më 18/07/2018, ora 17:14
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori