Kush ėshtė Golovin, Andres Iniesta i Rusisė? (FOTO LAJM)

Pëlqej
Qė prej vitit 2008 kur u zhvillua Europiani, Rusia nuk kishte nxjerrė mė talente pėr klubet e mėdha europiane.

Andrey Arshavin, Yuri Zhirkov dhe Roman Pavlyuchenko ishin talentet qė mahnitėn Europėn, por ata ikėn shpejt duke lėnė njė boshllėk tė lojtarėve rus nė ligat e mėdha tė Europės, shkruan Albeu.com.

Shpresa ėshtė kėtė Botėror dhe njėri qė po spikat ėshtė pikėrisht mesfushori 20 vjeēar Aleksandr Golovin si edhe mbrojtėsi Dmitry Cheryshev, tė cilėt dhanė maksimumin nė ndeshjen e fituar 5-0 kundėr Arabisė Saudite.

Tė dy ata morėn vlerėsimet maksimale nė kėtė ndeshje me respektivishht, 8.2 dhe 8.7.

Golovin u pėrfol se do tė shkonte tek Real Madrid, ndėrkohė qė edhe Juventus ka shprehur interes pėr tė.

"I kam parė videot e Golovin. Ai ėshtė njė lojtar i mirė", do tė shprehej Allegri disa muaj mė parė nė lidhje me lojtarin qė cilėsohet edhe si Andres Iniesta i Rusisė. /albeu.com/


Shtuar më 19/06/2018, ora 09:50
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori