Kualifikimi i Argjentinės, FIFA shpėrblen Leo Messin
Pëlqej
Nė “Saint Petersburg Stadium” u luajt ndeshja e fundit e Grupit D mes Nigerisė dhe Argjentinės.

Argjentina fitoi me rezultatin 2-1 dhe duke pėrfituar nga humbja e Islandės me Kroacinė, kualifikohet nė 1/16-at e finaleve.

Messi dhe Rojo shėnuan pėr argjentinasit, ndėrsa barazoi pėrkohėsisht Moses me penallti.

FIFA shpalli Lionel Messin lojtarin mė tė mirė tė takimit.

Shtuar më 26/06/2018, ora 22:07
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori