Skandali me Botėrorin 2022, ja kush do e zėvendėsojė Katarin
Pëlqej
Botėrori i ardhshėm nė vitin 2022 ėshtė zgjedhur tė zhvillohet nė Katar por sė fundmi mediat britanike kanė nxjerrė njė skandal ku thuhet se kėto zgjedhje janė manipuluar.

Raportimet vijojnė duke thėnė se Katari ka punėsuar agjentė tė CIA-s dhe njė kompani PR qė tė lobojnė pėr tė.

Pas kėtij skandali ish-kryetari i Federatės sė Futbollit tė Anglisė, Lord Triesman, ka thėnė se nėse kėto akuza vėrtetohen vendi pritės i Botėrorit atėherė do tė jėtė Anglia.

“Nėse vėrtetohet se Katari i ka shkelur rregullat e FIFA-s, atėherė ata nuk mund ta mbajnė Kupėn e Botės. Do tė ishte gabim nėse FIFA nuk do tė rishqyrtonte aplikimin e Anglisė nė kėto kushte”, ka thėnė Triesman. /albeu.com/Shtuar më 30/07/2018, ora 14:51
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori