Kroacia nė histori
Pëlqej
Kroacia ka mposhtur me penallti mbrėmė Rusinė dhe ėshtė kualifikuar pėr nė gjysmėfinale tė Botėrorit.

Kjo ishte ndeshja e dytė qė kroatėt kalonin me penallti nė kėtė botėror dhe kanė qenė tė dyja radhazi.

Hera e fundit dhe hera e parė qė njė ekip kishte kaluar dy turne radhazi me penallti, ishte Argjentina nė Kupėn e Botės 1990, ku eliminonte Jugosllavinė dhe Italinė.

Kroacia do tė luajė nė gjysmėfinale me Anglinė dhe finalja do tė diskutohet me fituesen e Francė-Belgjikė.
Shtuar më 08/07/2018, ora 20:09
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori