Kosta Rika-Serbia/ rrjetat mbeten tė paprekura pė 45' minuta
Pëlqej
Pjesa e parė e ndeshjes midis Kosta Rikės dhe Serbisė e vlefshme pėr grupin E, tė kėtij Botėrori ėshtė mbyllur mė njė barazim pa gola.

Nė fillim tė lojės Kosta Rika ėshtė treguar mė agresive, por Serbia ka arritur tė marrė "frerėt" e lojės duke kontrolluar pothuajse tė gjithė pjesėn e parė.

Serbia gjithashtu ka mbajtur topin me nje pėrqindje 61% me 39% nė favor tė saj, megjithatė nuk ka arritur tė shėnojė gol.

Kosta rika ka bėrė gjithsej 5 goditje dhe vetėm dy nė portė, ndėrsa Serbia nga 3 goditje vetėm njė rast ka pasur tė pastėr nė portė. /albeu.com/
Shtuar më 17/06/2018, ora 14:46
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori