Britanikėt i venė "vulėn": Kosova fundosi shpresat e Serbisė
Pëlqej
Shėnimi i golave nga dy shqiptarė ndaj Serbisė ka qenė lajmi kryesor nė mediat botėrore mbrėmė mė shumė se sa fitorja e Zvicrės.

Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri kanė qenė kryetema e mediave tė botės dje duke bėrė tė mundur kėshtu edhe njohje tė copezave tė historisė sė vėshtirė tė shqiptarėve me serbėt, shkruan Albeu.com.

The Independent shkruan se nė fakt ajo nuk ishte njė ndeshje e Zvicrės kundėr Serbisė, por e shqiptarėve tė Kosovės kundėr Serbisė.

"Kosova ia shuajti ėndrrat Serbisė", shkruan britanikja.


Shtuar më 23/06/2018, ora 11:29
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori