Koreanėt kėrkojnė dominimin, ushtrojnė presion ndaj Suedisė
Pëlqej
Sapo ka nisur ndeshja e parė e ditės sė pestė tė Botėrorit, midis Suedisė dhe KoresėJugut e vlefshme pėr grupin F.

Ndryshe nga sa pritej, Korea e Jugut po ushtron njė presion tė madh nė kto minuta tė para ndaj Suedisė, me njė posedim tė topit rreth 60%.

Ndeshja nė Nizhny Novgorod Stadium duket tė jetė e "zjarrtė" pasi qė nė minutėn e 12' ėshtė dhėn kartoni i parė i verdhė pėr lojtarin,Kim Shin-ėook tė KoresėJugut. /albeu.com/
Shtuar më 18/06/2018, ora 14:09
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori