Kopjoi Xhakėn edhe Shaqirin, FIFA heton edhe Lichtsteiner
Pëlqej
Lojtari mė i ri i Arsenalit dhe kapiteni i Kombėtares sė Zvicrės, Stefan Lichtsteiner, do t’i bashkohet hetimit qė po bėhet ndaj Granit Xhakės dhe Xherdan Shaqirit nga FIFA, pėr mėnyrėn e festimit pas shėnimit tė golave nė ndeshjen kundėr Serbisė.

Sipas gazetarit tė BBC, Richard Conway, FIFA do tė procedojė edhe ish-mbrojtėsin e Juventusit dhe ky vendim ėshtė marrė pasditen e ditės sė sotme.

Njoftimi i FIFA-s vijon gjithashtu me hapjen e hetimit pėr Presidentin e Federatės sė Futbollit tė Serbisė, Slavisha Kokeza, dhe trajnerin e Kombėtares serbe, Mlladen Krstajic, nė mbyllje tė ndeshjes nė fjalė. /albeu.com/
Shtuar më 24/06/2018, ora 23:55
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori