Kolumbia shkatėrroi Poloninė, rihap shpresat pėr kualifikimin nė fazėn tjetėr (VIDEO)

Pëlqej
Kolumbia deklasoi Poloninė me shifrat e pėrgjithshme 0-3 nė “Kazan Arena”, ndeshje e vlefshme pėr Grupin H tė Kupės sė Botės.

Kolumbia fitoi pastėr 3-0, duke mbajtur gjallė shpresat pėr kualifikim nė sfidėn e fundit tė grupit ndaj Senegalit, ndėrsa matematikisht eliminohet Polonia.

Kolumbia e mbyll me fitoren 1-0 pjesėn e parė, me golin e shėnuar me kokė nga Mina nė minutėn e 40'-tė.

Mirėpo kolumbianėt nuk ndalen dhe nė pjesėn e dytė dyfishojnė shifrat. Radamel Falcao nė tė 70’-tėn shėnon golin e sigurisė.

Pas 5 minutash ėshtė mesfushori i Juventusit, Cuadrado, i cili nė njė aksion model realizon edhe golin e nokautit.

Kaq mjafton pėr tė marrė tri pikėt, teksa vendimtare pėr kolumbianėt do tė jetė sfida me senegalezėt, ku do t’u duhet pėrsėri fitorja. /albeu.com/
Shtuar më 24/06/2018, ora 21:55
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori