Klubet afrikane thyejnė rekordin 36 vjeēar
Pëlqej
Pėr herė tė parė qė prej vitit 1982, nuk kishte ndodhur asnjėherė qė asnjė klub Afrikan tė mos kalonte grupin.

I vetmi ekip qė kishte mbetur nė garė dhe kishte shance reale pėr tė kaluar ishte Senegali.

Ata u larguan nga ky Botėror pėr “faji” tė dy kartonave tė marrė mė shumė se Japonia, pasi pikėt dhe golavarazhin ishin gjithēka nė barazim total.

Shtuar më 28/06/2018, ora 18:29
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori