Kjo ėshtė arsyeja pse Ronaldo nuk do prezantohet para tifozėve
Pëlqej
Transferimi i Ronaldos te klubi i Juventus duket se nuk i ka gėzuar tė gjithė nė Itali.

Madje paralajmėrime pėr tė mos e blerė atė janė bėrė qė nė kohėn kur transferimi ishte thjesht njė lajm merkatoje.

Tė parėt qė kanė dalė kundėr blerjes sė Ronaldos kanė qėnė puntorėt, dhe konkretisht puntorėt e kopmanisė Fiat.

Problemi i tyre ka qėnė shpenzimi i madh qė do tė bėnte Juventus pėr Ronaldon ku sipas tyre me aq para do tė rriteshin pagat e punėtorėve me nga 200 euro.

Njė protestė e vogėl ka ndodhur nė njė nga fabrikat qė zotėron familja Agnelli, Fiat.

Njė protestė akoma mė e madhe ėshtė paralajmėruar nga ora 10 e darkės nė datė 15 korrik deri nė orėn 6 tė datės 17 korrik.

Dhe pikėrisht njė nga arsyet qė mendohet se nuk do tė organizohet pritja e madhe qė ishte parashikuar pėr Cristianon ditėn e hėnė ėshtė frika nga pėrshkallėzimi qė mund tė marrė situata. /albeu.com/

Shtuar më 13/07/2018, ora 15:22
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori