Kampionėt nė fuqi pėballen me Meksikėn, zbardhen formacionet (FOTO LAJM)

Pëlqej
Nė orėn 17:00 do tė zhvillohet ndeshja e parė nė Kampionatin Botėror e vlefshme pėr Grupin F, midis Gjermanisė dhe Meksikės.

Pėr gjermanėt kjo ėshtė sfida e parė qė duhet tė kalojnė pėr mbrojtjen e titullit qė kanė nė zotėrim, dhe Meksika kėrkon ti prish ėndrrėn qė nė ndeshjen e parė tė kėtij Botėrori.

Trajneri Joachim Low ka vendosur 11 futbollistėt mė tė mirė nė fushė nga minuta e parė, pėrveē mbrojtėsit tė majtė Jonas Hector qė ka pėsuar njė lėndim.

Ndėrkohė Meksika ka lėnė pas problemet e brendshme qė kishin dhe janė tė motivuar pėr tė marrė njė rezultat pozitiv pėrballė kampionėve nė fuqi tė Botės.

Formacionet zyrtare:

Gjermania: Neuer, Kimmich, Boateng, Hummels, Plattenhardt, Khedira, Kroos, Muller, Ozil, Draxler, Werner.

Meksika: Ochoa, Salcedo, Ayala, Moreno, Gallardo, Layun, Lozano, Guadrado, Herrera,Vela, Chicarito. /albeu.com/
Shtuar më 17/06/2018, ora 16:07
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori