Japonia pėr kualifikim, Polonia pėr nder, publikojnė formacionet


Pëlqej
Japonia dhe Polonia do tė pėrballen nė "Volgogrand Arena" pėr ti dhėnė fund renditjes sė grupit H.

Ky grup pėr momentin kryesohet nga Japonezėt dhe mė pas ndiqen nga Senegali e Kolumbia ndėrsa nė fund me 0 pikė gjendet Polonia.

Japonezėve me katėr pikė iu nevojitet qoftė edhe njė barazim kundėr Polonisė tashmė tė eliminuar (zero pikė) pėr t’u kualifikuar pėr fazėn e ardhshme.

Tashmė janė publikuar formacionet zyrtare tė dyja ekipeve, ku nuk ka shumė ndryshime te ekipet startuese.

Theksojmė se nė kėtė grup gjenden edhe Senegali dhe Kolumbia, ku senegalezėt kanė katėr pikė ndėrsa kolumbianėt tre.

Japonia: Kaėashima, Nagatomo, Shibasaki, Okazaki, Usami, Muto, Yamaguchi, H. Sakai, Makino, G. Sakai dhe Yoshida.

Kolumbia: Fabianski, Jedrzejczyk, Bednarek, Goralski, Leėandoėski, Krychoėiak, Grosicki, Glik, Bereszynski, Zielinski dhe Kurzaėa. /albeu.com/.
Shtuar më 28/06/2018, ora 14:59
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori