Januzaj i bie pishmanit: Kosova ėshtė vendi im
Pëlqej
Adnan Januzaj, i cili luan pėr kombėtaren e Belgjikės nė Botėrorin 2018, ka befasuar me deklaratat e tij tė fundit.

Mė nė fund Januzaj ka pranuar faktin se ka origjinė shqiptare nga Kosova, ndonėse ditė mė parė ai deklaroi se ”ėshtė shtetas belg dhe ndihet belg po ashtu”.

“Natyrisht se Kosova ėshtė vendi im” i pėrgjigjet ai gazetarit pas pyetjes sė tij, ndėrsa flisnin pėr fotografi tė vjetra qė i kishte bėrė nė Kosovė. Madje, Januzaj potencon se ėshtė mjaft i lidhur me vendin e tij.

“Unė jam kosovar dhe jam i lidhur me vendin tim. Prindėrit e mi vijnė nga ai vend po ashtu…”, deklaroi Adnan Januzaj. /albeu.com/
Shtuar më 01/07/2018, ora 18:10
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori