Kush janė tre "rrufetė" e kėtij Botėrori


Pëlqej
Ylli portugez, Cristiano Ronaldo ėshtė lojtari qė ka arritur shpejtėsinė mė tė madhe deri mė tani nė Kupėn e Botės “Rusia 2018”.

Por janė edhe dy lojtarė tė tjerė qė i janė afruar shumė shpejtėsisė sė portugezit.

Ronaldo kryeson listėn, duke lėnė mbrapa vete futbollistin e Perusė, Luis Advincula dhe sulmuesin anėsor kroat, Ante Rebic.

Ylli portugez nė ndeshjen ndaj kombėtares sė Spanjės ka arritur shpejtėsi prej ‘leopardi’ duke vrapuar me 33.95 kilometra nė orė (k/h).

Nė vendin e dytė gjendet Advincula, i cili gjithashtu ka befasuar me shpejtėsinė e tij prej 33.77 k/h nė ndeshjen ndaj Danimarkės.

Futbollisti qė zė vendin e tretė nė listėn e mė tė shpejtėve ėshtė ylli kroat Rebic, i cili ndaj Nigerisė vrapoi me 33.30 k/h.

Shtuar më 21/06/2018, ora 17:14
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori