20 futbollistėt mė tė vjetėr tė "Russia 2018"
Pëlqej
Botėrorit i kėtij viti ka sjellur shumė emra futbollistėsh tė ri nė arenėn e futbollit.

Kėta tė fundit kanė njė mundėsi tė artė pėrpara pėr tė treguar se ēdijnė tė bėjnė me topin pasi "gjuetarėt" e talenteve i kanė tė gjithė sytė nga Botėrori.

Por jo vetėm tė rinjtė do ta shijojnė kėtė Botėror pasi ka edhe nga ata qė mbajnė shumė vitė mbi supe duke u bėrė pjesė disa herė nė kėtė kompeticion.

Mė poshtė po ju sjellim 20 futbollistėt mė tė vjetėr tė kėtij Botėrori.

#20 Vladimir Stojkovic | Serbia | 28 qershor, 1983

#19 Johnny Acosta | Costa Rica | 21 korrik, 1983

#18 Michael Krohn-Dehli | Denmark | 6 qershore, 1983

#17 Olafur Ingi Skulason | Iceland | 1 prill, 1983

#16 Martin Silva | Uruguay | 25 mars, 1983

#15 Eiji Kaėashima | Japan | 20 mars , 1983

#14 Pepe | Portugal | 26 shkurt , 1983

#13 Kari Arnason | Iceland | 10 tetor, 1982

#12 Alfredo Talavera | Mexico | 18 shtator, 1982

#11 Luis Tejada | Panama | 28 mars , 1982

#10 Bruno Alves | Portugal | 27 nentor , 1981

#9 Willy Caballero | Argentina | 28 shtator , 1981

#8 Jaime Penedo | Panama | 26 shtator , 1981

#7 Blas Perez | Panama | 26 mars , 1981

#6 Felipe Baloy | Panama | 21 shkurt , 1981

#5 Jose Corona | Mexico | 6 janar , 1981

#4 Tim Cahill | Australia | 6 dhjetor , 1979

#3 Sergei Ignashevich | Russia | 14 karrik , 1979

#2 Rafa Marquez | Mexico | 13 shkurt, 1979

#1 Essam El-Hadary | Egypt | 15 janar, 1973

I fundi ėshtė egjiptiani, El Hadary dhe ėshtė plotė 45 vjeē. /albeu.com/

Shtuar më 18/06/2018, ora 13:46
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori