Ish-trajneri i Juventus del kundėr Buffon-it
Pëlqej
Ish-trajneri i Juventusit, Marcello Lippi, mendon se Gianluigi Buffon ėshtė dashur tė pensionohej te Zonja e Vjetėr.

Portieri italian i ka dhėnė fund qėndrimit tė tij te Bianconerėt, por edhe pse pritej pensionimi i tij, ai vendosi tė vazhdonte tė luajė.

“Do tė kisha preferuar qė Buffon ta kishte pėrfunduar karrierėn e tij te Juventusi, por ky ėshtė vetėm mendimi im” ka deklaruar Liipi.

Dy fjalė edhe pėr lamtumirėn e mundshme tė Buffonit nga ekipi kombėtar italian:

“Unė mendoj se e ka mbyllur me kombėtaren e Italisė. Si njeri dhe profesionist, Buffon ka besnikėri tė madhe. Me kėtė dua tė them qė, nėse Italia ka nevojė pėr tė, ai do tė jetė nė dispozicion”. /albeu.com/
Shtuar më 09/07/2018, ora 15:51
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori