Ish-trajneri Eriksson: Anglia mė lehtė fiton ndaj Brazilit sesa ndaj Suedisė
Pëlqej
Ish trajneri i Anglisė Sven – Goran Eriksson beson se “pėr Anglinėlehtė ėshtė tė mposht Brazilin” sesa Suedinė nė ēerekfinale tė Botėrorit.

Eriksson thotė se "Tre Luanėt" do tė kenė vėshtirėsi qė tė mposhtin skuadrėn e Janne Andersson.

“Do tė jetė mė e lehtė pėr Anglinė mposhtja e Brazilit sesa e Suedisė, sipas mendimit tim, Suedia e sotme ėshtė e vėshtirė pėr t’u mposhtur”, ka thėnė ai.

“Sulmuesit e tyre janė edhe mbrojtės kur duhet tė mbrojtur dhe kėtė e arrin shumė mirė. Nėse ju i zgjoni ata nė mesnatė e dinė se cila ėshtė pozita e tyre nė mbrojtje pėr cdo ndeshje tė mundshme dhe ata dinė ēfarė bėjnė. Do tė jetė ndeshja mė e vėshtirė pėr Anglinė deri me tani.

“Italia nuk mund ti shėnonte atyre pėr 180 minuta nė ndeshje tė play-offit, Gjermania vuajti dhe mezi i mposhti. Zvicra luajti mė mirė por nuk arriti tė shėnon kundėr Suedisė”, ka analizuar ish trajneri i anglezėve. /albeu.com/
Shtuar më 04/07/2018, ora 21:00
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori