Ish-arbitri i FIFA-s: Goli i Zvicrės duhej anuluar
Pëlqej
Zvicra gjeti golin e barazimit ndaj Brazilit nė minutėn e 50-tė me anė tė futbollistit Zuber, por pėr ish-gjyqtarin spanjoll Anduhar Oliver, ai gol duhet tė anulohej, pas lojtari zviceran shtyn me duar Mirandėn, duke i prishur ekuilibrin dhe duke e penguar tė kėrcejė.

Lojtarėt e Brazilit protestuan ndaj gjyqtarit kryesor qė ai tė shikonte VAR-in, por meksikani ishte i bindur, qė goli qe i rregullt dhe nuk kishim tė bėnim me faull.

“Nuk duhej t’i akordonte golin, pasi lojtari zviceran shtyn me duar Miranda, duke e penguar qė tė kėrcente”, shpjegoi ish-gjyqtari Olirve, pėr “Marca”. /albeu.com/
Shtuar më 18/06/2018, ora 00:00
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori