"Irritohet" Neymar, nis ankesat ndaj gjyqtarėve
Pëlqej
Brazili u nda mbrėmjen e djeshme me vetėm njė barazim kundėr kombėtares sė Zvicrės 1-1.

Goli i Zvicrės solli shumė polemika pasi Steven Zuber pati njė kontakt me Mirandėn nė momentin ku po bėntė golin.

Pikėrisht ky kontakt ka bėrė qė Neymar tė ankohet ndaj gjyqtarėve tė ndeshjes dhe nuk ka rėnė dakort me rezultatin.

“Mendoj se ishte faull”, ka thėnė Neymar.

“Kur ju e shikoni rastin nė pėrsėritje, kur njerėzit festonin golin... e pash disa herė, por nuk mė takon tė flas pėr atė, aty janė katėr profesionistė qė punojnė. Ata duhet tė bėjnė punėn e tyre” ka shtuar mė pas Neymar.

“Nuk e merituam qė ndeshja tė pėrfundojė barazim. Por, ne mund tė pėrmirėsohemi, mund tė luajmė mė mirė. Kjo mė shumė na tregoi se asgjė nuk do tė jetė e lehtė”, shtoi mes tjerash Neymar. /albeu.com/


Shtuar më 18/06/2018, ora 10:46
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori