Iberikėt ushtrojnė presion ndaj rusėve: Jemi mė tė fortė
Pëlqej
Sot Spanja do tė pėrballet me tė zotėt e shtėpisė, Rusinė, nė "Luzhinki Stadium" ku njėra nga kėto dy skuadra do tė lėrė pėrfundimisht Botėrorin.

Por sė fundmi iberikėt po ushtrojnė presion tė madh mbi Rusinė duke thėnė se ata janė me favoritė nė kėtė ndeshje.

Pėr kėt ka menduar vetė trajneri i Spanjės, Fernando Hierro

“Kemi njė plan tė qartė dhe e dimė se ēfarė duam. Futbolli ėshtė njė lojė gabimesh dhe ai qė dėshiron fitoren, duhet tė gabojė sa mė pak” ka deklaruar Hierro.

“Jemi tė qartė pėr mėnyrėn e lojės sė rusėve. Kemi besim te vetja, te 23 lojtarėt qė kemi. Rusia ėshtė njė kombėtare fizike, janė shumė tė zotė nė lojėn nė ajėr edhe pėr shkak tė staturės. Por, mund t’u hapim problem. Nė fund do fitojnė detajet, pėr kėtė jam i bindur. Spanja ėshtė mėsuar tė luajė nėn presion”. ka shtuar mė pas trajneri i Sapanjės. /albeu.com/


Shtuar më 01/07/2018, ora 15:38
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori