I priti penalltinė Ronaldos, historia e ēuditshme e portierit tė Iranit
Pëlqej
Ylli portugez Cristiano Ronaldo gaboi dje nga pika e bardhė e 11-metėrshit, teksa nė minutėn e 53-tė, portieri iranian Aliriza Beiranvand i priti penalltinė kapitenit tė Porugalisė.

Pritja e tij bėri jehonė nė tė gjitha mediat, gjithsesi askush nuk e dinte qė portieri 25-vjeēar ėshtė pastor nė Iran dhe nė jetė ai ka vuajtur shumė.

Alirizai ka fjetur rrugėve, e mė pas i ėshtė dashur tė punojė lavazhier dhe nė piceri tė ndryshme, gjithsesi fati i buzėqeshi dhe shumė vite mė pas ai ka arritur tė bėhet protagonist me sa mundi me pėrfaqėsuesen e tij, duke mos i lejuar humbjen nė ndeshjen e fundit nė Botėrorin kombėtares sė Iranit. /albeu.com/
Shtuar më 26/06/2018, ora 17:25
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori