Huliganėt rus stėrviten pėr tė rrahur anglezėt (VIDEO)
Pëlqej
Grupet huligane ruse kanė paralajmėruar se do tė ketė sulme nga ana a tyre pėr kėdo tifozė qė ju del kundėr.

Por inatin mė tė madhė rusėt e kanė mė tifozėt anglezė, ku kujtojmė se edhe nė Euro 2016 pati shumė trazira dhe dhunė midis huliganėve rus dhe atyre anglez.

Tashmė rusėt kėrkojnė hakmarrje ndaj anglezėve dhe thopnė se mezi po presin tė pėrballen.

Sonte Anglia do tė pėrballet me Tunizinė dhe mėsohet se mbi 10 mij tifozė janė mbledhur rreth "Volgogrand Arena" pėr tė pritur kombėtaren e tyre te zbarkojė nė fushėn e blertė.

Por sė fundmi janė publikuar nė internet video kėrcėnuese pėr ta ku shihen huliganė rus duke u stėrvitur pėr tė rrahur anglezėt.

Videoja mė e fundit e publikuar tregonte tifozėt e Spartakut tė Moskės teksa kryenin pėrgatitjet e tyre nė njė pyll, e qė u titullua “Nė pritje tė ardhjes sė anglezėve”. /albeu.com/

Shtuar më 18/06/2018, ora 16:36
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori