Heronjt e Kroacis priten n mnyr madhshtore n Zagreb (VIDEO)
Ekipi i futbollit kroat sht kthyer n atdhe pas suksesit m t madh n histori t tyre t futbollit.

Ekipi fluturoi nga Moska rreth 12 or m par dhe ka aterruar n Zagreb rreth ors 16:00.

Pas uljes n aeroport, ekipin kombtar e mirpritn mbshtets t shumt, pas s cils ekuipazhi i autobusit me lojtart u nis drejt sheshit qendror t zagrebit">Zagrebit.

Portali kroat vecernji.hr raporton se n sheshin m t madh t zagrebit">Zagrebit sipas njoftimeve t polics ndodhen 100 mij tifoz qw po presin lojtarwt.

Kujtojm se ky sht suksesi m i madh i Kroacis n Kampionatin Botror, pasi n vitin 1998 kishin arritur deri n gjysmfinale n Franc./albeu.com/


Shtuar më 16/07/2018, ora 16:52
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori