Habit deputetja zviceriane: Dy golat nuk janė shėnuar pėr Zvicrėn por pėr Kosovėn

Pëlqej
Fitorja e Zvicrės kundėr Serbisė vijon tė mbetet njė temė diksutimi.

Sidomos festa e lojtarėve shqiptarė duke bėrė shqiponjėn ka ngjallur shumė debat madje edhe politika ėshtė pėrfshirė nė kėtė ēėshtje.

Deputetja e Partisė Popullore nė Zvicėr, Natalie Rickli ka qenė aktive gjatė ndeshjes nė llogarinė e saj nė ‘Twitter’ dh nuk ka rėnė aspak dakort festėn e futbollistėve nė atė mėnyrė.

“Super gol nga Xhaka, dhe ēfarė po bėnė ai pėr Kombėtaren tonė? Shqiponjėn shqiptare”, ishte postimi i parė nga Rickli ku ia bashkėngjiti njė figurė nervoze.

41-vjeēarja ka thėnė se golat nga Xhaka dhe Shaqiri nuk ishin pėr Zvicrėn por pėr Kosovėn.

“Nuk mund tė jem e lumtur me tė vėrtetė. Dy golat nuk janė shėnuar pėr Zvicrėn por pėr Kosovėn”, ka shkruar Rickli.

“Nėse Pėrfaqėsuesja e Kosovės fiton njė ditė unė do tė jem e lumtur pėr ju, por nė Kampionatin Botėror ne jemi me Zvicrėn”, tha ndėr tė tjera deputetja zvicerane.

E pas kėtyre statuseve, llogaria e Rickli nė Twitter ėshtė pushtuar nga tifozėt e Zvicrės tė cilėt kanė kėrkuar nga ajo qė t’i largojė ato pasi kanė dalė nė mbrojtje tė futbollistėve mė tė mirė qė kanė, Xherdanit dhe Granitit. /albeu.com/
Shtuar më 24/06/2018, ora 11:45
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori