Gazetarėt koreanė spiunojnė stėrvitjen e Meksikės
Pëlqej
Njė grup gazetarėsh koreanė kanė tentuar tė spiunojnė stėrvitjen me dyer tė mbyllura tė amerikano-qendrorėve. Siguria pranė ekipit trikolor zbuloi se ata po pėrpiqeshin qė tė regjistronin stėrvitjen private tė skuadrės sė Osorios, 15 minuta pasi pėrfundoi leja e FIFA-s pėr gazetarėt.

Si arritėn qė ta shmangnin sigurinė? Pas pėrfundimit tė kohės sė stėrvitjes me dyer tė hapura, ata u ulėn nė kafenenė pėrballė qendrės stėrvitore.

Me tė pikasur koreanėt qė ishin duke studiuar ēdo detaj tė stėrvitjes sė kundėrshtarit pa konsumuar asnjė pije, stafi i sigurisė shkoi dhe i largoi ata nga zona e ndaluar.

Por, gazetarėt e kuptuan qė ishin zbuluar dhe u larguan nxitimthi pėrpara se siguria t’i shoqėronte. Pak ditė mė parė, trajneri i Koresė u ndryshoi numrat lojtarėve nė stėrvitje, pikėrisht qė rivalėt mos t’i njihnin. /albeu.com/
Shtuar më 21/06/2018, ora 17:45
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori