Gazeta zvicerane: Kundėr Serbisė na duhen 11 Behrama (FOTO LAJM)

Pëlqej
Mediat zviceriane po ushtrojnė njė presion tė madh ndaj serbėve pėr ndeshjen qė do tė luhet sonte nė darkė.

Jo mė larg se dje nė kėto media shkruhej se nė ndeshjen Zvicėr-Serbi do tė kishin tė gjithė mbėshtetjen e shqiptarėve, duke i prekur serbėt aty ku ju dhemb mė shumė.

Ndėrsa sot gazeta "Blick" ka lavdėruar Valon Behramin pėr paraqitjen e tij mbresėlėnėse kundėr Brazilit.

E veēanta ėshtė se ata kanė paraqitur 11 lojtarė tė formacionit me modelin e flokėve tė Behramit.

“Nėse serbėt provokojnė? Bėhu si Behrami dhe ec duke buzėqeshur? Nėse na bėjnė presion? Bėhu si Behrami dhe duro”, ka shkruar Blick.

“Neymarin nuk e la tė marrė frymė. Behrami pėrsėri mori notė tė mirė nga Blick dhe kritika tė mėdha nga mijėra brazilianė – sepse ai ua sulmoi monumentin e tyre”, shkruan mė tej gazeta zvicerane. /albeu.com/
Shtuar më 22/06/2018, ora 11:50
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori