Gazeta italiane: Messi pėrgatit formacionin kundėr Nigerisė
Pëlqej
Argjentina ėshtė nė njė situatė kritike pėr vazhdimėsinė e saj nė Botėror megjithėse ka ende shpresė pėr ta.

Humbja drastike kundėr Kroacisė ka ngjallur shumė debat brenda klubit, ku ėshtė kėrkuar shkarkimi i trajnerit Jorge Sampaoli.

Por edhe "ylli" i Barcelonės Lionel Messi, nuk ka mbetur jashtė syrit tė kritikuesve madje ėshtė kėrkuar qė edhe ai tė largohet nga Kombėtarja e tij.

Dita e madhe pėr Argjentinėn ėshtė nesėr ku do tė pėrballet me Nigerinė dhe do ti duhet njė fitore me njė golavarazh tė lartė nė mėnyrė qė tė kėtė shpresė pėr kualifikim.

Sipas “Il Corriere dello Sport” Argjentina pritet tė bėjė njė ndryshim tė madh nė formacionin e saj dhe tė dhėnat paraprake parashikojnė se jashtė formacionit startues do tė mbesin Caballero, Aguero, Meza dhe Acuna.

Si zėvendėsues tė tyre do tė jenė Armani, Banega, Higuain dhe Di Maria.

Gazeta “Il Corriere dello Sport” vazhdon me tej duke thėnė se kėto ndryshime janė bėrė mė dėshirėn e Lionel Messit i cili do tė rimarrė skemėn taktike, me tė cilėn luan te Barcelona. /albeu.com/Shtuar më 25/06/2018, ora 11:42
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori