Gati sa nuk vdiq nė Rusi, historia e "tmerrshme" e Thiago Silva
Pëlqej
Thiago Silva ėshtė rikthyer nė Rusi, por tashmė jo si lojtarė i ndonjė klubi rus, por si lojtarė i pėrfaqėsueses sė kombit tė tij Brazilit.

Ai ka njė histori vėrtetė tė hidhur nga ky vend, ku vite mė parė luftoi me vdekjen nė njė spital tė Moskės.

Trembėdhjetė vite mė parė, Tiago Silva ėshtė bashkuar me ekipin e Dinamos sė Moskės ku kalimi nė kėtė ekip u bė pa i zhvilluar testet mjekėsore.

Lojtari jepte ēdo gjė nė stėrvitje pėr tė bindur trajnerin por diēka nuk shkonte dhe ai lodhej shpejt, ku pas kontrolleve mjeksore rezultoi tė ishte prekur nga sėmunda tuberkulozit.

Mjeket dyshuan pėr njė ftohje tė fortė por mė vonė dalin nė pėrfundimin se djaloshi vuante nga sėmundja e tuberkulozit prej 9 muajsh dhe nėse sėmundja do tė ishte zbuluar mė vonė ai do tė kishte vdekur.

Megjithatė kjo u kap nė kohė dhe mjekėt u detyruan ti hiqnin gjysmėn e mushkėrisė sė djathtė.

Por kjo histori pėr fat tė mirė ka ndikuar pozitivisht pėr mbrojtėsin e Brazilit i cili rėnditet ndėr mė tė mirit sot. /albeu.com/
Shtuar më 16/06/2018, ora 17:13
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori