Futbollisti Iranian futet nė histori pėr njė dėshtim epik! (VIDEO)


Pëlqej
Kombėtarja e Iranit u mund nga spanja me njė gol "qorr" edhe pse tentoi shumė herė portėn kundėrshtare.

Madje arritėn tė dėrgojnė edhe topin nė rrjetė por goli u anullua nga sistemi VAR.

Loja u mbyll 0-1 nė favor tė Spanjės por ajo qė ra nė sy nė fund tė lojės ishte njė veprim i numrit 5 tek skuadra e Iranit, Milad Mohammadi.

Mohammadi u pėrpoq tė kryente njė rivėnie me duar nė mėnyrė spektakolre nė sekondat e fundit tė ndeshjes sė ekipit tė tij kundėr Spanjės, por dėshtoi dhe vendosi ta hedhte atė normalisht. /albeu.com/


Shtuar më 21/06/2018, ora 11:06
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori