Franca triumfuese e Kupės sė Botės "Russia 2018" (VIDEO)
Pëlqej
Franca ėshtė fituesja e Kupės sė Botės "Rusia 2018", ku mposhti Kroacinė me shifrat e pėrgjithshme 4-2 nė "Luzhniki Stadium".

Francezėt zhbllokojnė ndeshjen nė minutėn e 18' me njė autogol tė Mario Mandzukic.

Mbas 10 minutash Kroacia barazon gjithēka me anė tė Ivan Perisic.

Franca e gjen pėrsėri avantazhin nė minutėn e 38' me anė tė njė penallti tė dhėnė nga VAR-i.

Kroacia e filloi shumė mirė pjesėn e dytė ku pasi e rrezikoi shumė herė portėn e Francės.

Por nė harkun e 6 minutave Franca e thellon rezultatin nė 4-1 me golat e Paul Pogba (59') dhe Kylian Mbappe (65').

Por kur ēdo gjė kishte mbaruar, portieri Hugo Lloris bėn njė gafė amatoreske , dhe ktu Mandzukic rihap ndeshjen nė minutėn e (69').

Deri nė fund nuk pati ndonjė rast tė veēantė. Kėshtu Franca triumfon nė Kupėn e Botės "Rusia 2018", duke e fitur pėr herė tė dytė kėtė trofe. /albeu.com/
Shtuar më 15/07/2018, ora 18:55
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori