Franca dhe Australia publikojnė formacionet zyrtare (FOTO LAJM)


Pëlqej
Dita e tretė e Botėrorit do tė nisė me pėrballjen e "gjelave" tė Francės me Austarlinė.

Tė dyja skuadrat vijnė me pretendime pėr tė fituar kėtė pėrballje pasi Franca nuk ka humbje nė katėr ndeshjet e fundit, por kjo nuk ėshtė ndonjė pėrparėsi e madhe nė krahasim me Australinė qė po ashtu nuk ka humbur nė pesė takimet e fundit.

Megjithatė si favoriti kryesorė pėr ta fituar kėtė ndeshje shikohet Franca.

Mė poshtė po ju sjellim formacionet e tė dyja skuadrave.

Formacioni i Francės: Lloris, Pavard, Varane, Umtiti, Hernandez, Pogba, Tolisso, Kante, Greizmann, Mbappe, Dembele

Formacioni i Australisė: Ryan, Milligan, Behich, Risdon, Sainsbury, Mooy, Jedinak, Rogic, Leckie, Kruse, Nabbout.

Ndeshja do tė luhet nė Kazan Arena nė orėn 12:00. /albeu.com/
Shtuar më 16/06/2018, ora 11:03
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori