Ishte koha kur trajneri i Kroacisė shėtiste Tiranės me xhinse "kaubojs" (FOTO LAJM)

Pëlqej
Kroacia mbrėmjen e djeshmė ēoi nė shtėpi Anglinė dhe preku ėndrrėn e finales sė Botėrorit ku tashmė do ti duhet tė pėrballet me Fancėn ku do tė kėrkojė tė shkruaj historinė dhe tė sjellė Kupėn e Botės nė Ballkan.

Por meritėn kryesore tė kėtij suksesi sigurisht qė e ka trajneri i tyre Zlatko Dalic, me punėn e palodhur dhe me modestinė e tij.

Nėse sot ai ėshtė nė finalen e Botėrorit para 10 vitesh as qė do e kishte menduar se kjo mund tė ndodhte, por puna dhe vullneti i mirė tė bėjnė qė tė arrishė majat.

10 vite mė parė Dalic ishte si trajner i Dinamos nė kampionatin shqiptar, dhe njė foto e tij rrugėve tė tiranės i veshur me stilin e xhinseve "kaubojs" po shpėrndahet shumė nė rrjetet sociale.

Zlatko Dalic nė Dianmo ka qėndruar vetėm pėr njė vit, ndėrsa tashmė pas njė dekadė ai ėshtė njė nga trajnerėt mė tė mirė tė Botės qė po shkruan histori. /albeu.com/
Shtuar më 12/07/2018, ora 17:10
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori