Formacionet zyrtare: Belgjikė - Japoni
Pëlqej
Belgjika dhe japonia">Japonia do tė luajnė sonte nė "Rostov Arena", ndeshje e vlefshme pā™Ŗ7r 1/8-at e Kupės sė Botės.

Pasi e mbyllėn tė parėt grupin G me 9 pikė tė plotė, belgėt nisen si favoritė nė kėtė takim.

Nga ana tjetėr, japonia">Japonia e cila u kualifikua vetėm falė rregullit tė “fair-play”, e cila kishte marrė mė pak kartonė se Senegali, vjen pėr tė dhuruar surprizėn nė kėtė sfidė.

Formacionet e skuadrave:

Belgjikė XI: Courtouis; Alderweireld, Kompany, Vertonghen; Meunier, De Bryne, Witsel, Carrasco; Mertens, Lukaku, Hazard

Japoni XI: Kawasima; Nagatomo, Shoji, Yoshida, Sakai; Hasebe, Shibasaki; Haraguchi, Kagawa, Inui; Osako
Shtuar më 02/07/2018, ora 19:00
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori