Formacionet e mundshme Danimarkė-Australi
Pëlqej
Dita e tetė e Botėrorit do tė hapet me ndeshjen e parė nga grupi C, ku Danimarka do tė luaj me Australinė.

Ndeshja do tė luhet nė "Samara Arena" nė orėn 14:00, ku si favorit kryesorė shihet Danimarka qė vjen nga njė fitore kundėr Peruse dhe tashmė i ka tė siguruara tre pikė nė kėtė grup.

Ndėrsa Australia kėrkon tė kthejė faqen pas asaj humbje me me Francėn.

Sė fundmi “Sky Sport” ka publikuar edhe formacionet e mundshme tė skuadrave.

Danimarka (4-2-3-1): Schmeichel; Dalsgaard, Kjaer, Christensen, Larsen; Kvist, Delaney; Poulsen, Eriksen, Sisto; Jorgensen.

Australia (4-3-3): Ryan; Behich, Milligan, Sainsbury, Risdon; Mooy, Rogic, Jedinak; Leckie, Nabbout, Kruse.
Shtuar më 21/06/2018, ora 11:24
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori