Flet heroi i Argjentinės: Jam shumė i lumtur
Pëlqej
Marcos Rojo ėshtė heroi i Argjentinės nė ndeshjen ndaj Nigerisė.

Qendėrmbrojtėsi i Manchester United ka shpėtuar kombin e tij me golin e shėnuar nė minutėn e 86-tė.

Pas ndeshjes, teksa e gjithė skuadra po festonte akoma, Rojo ka dhėnė intervistėn e parė pas golit tė fitores: “Jam shumė i lumtur. Na duhej njė fitore, gjithashtu edhe ndihma e Kroacisė. Por nė fund gjithēka pėrfundoi mirė.

“Dhamė gjithēka pėr tė fituar dhe nė fund u shpėrblyem. Jam shumė i lumtur. Tė gjithė janė kėtu nė stadium, familja ime, gruaja, ndjesinė qė kam tani nuk mund ta pėrshkruaj. Kėtė fitore ia dedikoj popullit argjentinas.

“Jemi shumė tė lumtur. Ishim nė dorė edhe tė Kroacisė. Tė gjithė janė kėtu, familja gruaja, jam shumė i lumtur pėr golin. Emocionet janė tė mėdha, nuk di si ta pėrshkruaj me fjalė”, dekalroi Rojo. /albeu.com/
Shtuar më 26/06/2018, ora 22:40
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori