Flet babai i Shaqirit: Ēdo njeri ėshtė i lirė tė festojė si tė dojė
Pëlqej
Xhaka dhe Shaqiri, festuan golat e tyre kundėr Serbisė duke e bėrė simbolin e shqiponjės me duar, tė cilėn serbėt po e quajnė provokim.

Madje, FIFA tashmė ka nisur njė procedurė kundėr tyre, pas ankesave tė Serbisė ndaj festimit tė dy futbollistėve.

Tahshmė kjo temė e "nxehtė" ka bėrė qė shumė gazetarė tė marrin nė intervistė prindėrit e lojtarėve.

Rasti i fundi ka qenė babai i protagonistit nė atė ndeshje Xherdan Shaqiri.

Babai i futbollistit me origjine shqiptare u pyet nga gazetarėt e “Lajmi TV” mbi atė se ēfarė i kishte thėnė Xherdanit pėrpara se ta shėnonte golin.

Ai u shpreh se ka folur me djalin e tij vetėm pėr ta pyetur nėse ai ishte nė rregull nga shėndeti dhe vetėm kaq.

Xherdani nuk i kishte thėnė se do tė festonte me shqiponjė nėse do tė shėnonte.

Nė lidhje me festimin me shqiponjė babai i Xherdanit u shpreh se ēdo njeri ėshtė i lirė tė festojė si tė dojė dhe kjo nuk pėrbėn ndonjė problem.

Shtuar më 25/06/2018, ora 17:32
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori