Fitorja e Japonisė barazon rekordin 44 vjeēar
Pëlqej
Japonia ka mposhtur Kolumbinė me rezultatin 2-1 dhe ka vendosur njė rekord tė veēantė.

Qė prej vitit 1974 nuk kishte ndodhur qė 4 ekipe tė Amerikės Latinė tė mos fitonin ndeshje e parė.

Argjentina barazoi me Islandė, Peruja u mposht nga Danimarka, Brazili barazoji me Zvicėrėn dhe Kolumbia qė u mposht sot.

I vetmi ekip qė arriti fitore ishte Uruguai me Egjiptin.

Shtuar më 19/06/2018, ora 17:01
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori