FIFA publikon 18 golat mė tė bukur tė Botėrorit, lė jashtė "shqiponjat" (VIDEO)


Pëlqej
Mbrėmjen e djeshme i kemi dhėnė lamtumirėn Botėrorit "Russia 2018" nė finalen mes Francės dhe Kroacisė, ku "gjelat" u kurorėzuan si Kampionė Bote.

Por sė fundmi FIFA na ka sjellė nė kujtesė edhe njėher disa nga golat mė tė bukur tė Botėrorit.

Tė pėrzgjedhur janė 18 gola ku mund tė votojnė edhe tifozėt pėr ti renditur.

kėtė listė ėshtė edhe njė goli i shqiptarit Adnan Januzaj, i shėnuar nė ndeshjen Belgjikė – Angli, por golat e Shaqirit dhe Xhakas nuk janė konsideruar si tė bukur nė kėtė publikim. /albeu.com/
Shtuar më 16/07/2018, ora 15:50
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori