FIFA i jep fitoren 3-0 Gjermanisė me Meksikė, ja ēfarė ka ndodhur (FOTO)

Pëlqej
Miliona shikues nė tė gjithė botėn mund tė kenė fėrkuar sytė pak ēaste pas fillimit tė ndeshjes sė sotme nė Kupėn e Botės mes Gjermanisė dhe Meksikės pėr shkak tė njė gafe qė bėri FIFA, duke i dhuruar pėrfaqėsueses gjermane tre gola pak ēaste pas fillimit tė ndeshjes.

Kur shėnohej sekonda e 19 e ndeshjes, nė njė cep tė ekranit u shfaq rezultati 3-0 pėr Gjermaninė, njė gabim i regjisė ndėrkombėtare e cila i fali 3 gola kampionėve nė fuqi tė turneut.

FIFA ėshtė pėrgjegjėse pėr transmetimin ndėrkombėtar dhe ai gabim bėhej nga kompjuteristėt e saj, nė qendrėn ku prodhohej sinjali ndėrkombėtar qė shpėrndahej mė pas nė gjithė botėn.

Mė pas FIFA e kuptoi gabimin dhe e kaloi gjithēka nė 0-0, ndėrsa Gjermania as nuk iu afrua parashikimit, pasi u mund me rezultatin 1-0 nga Meksika.
Shtuar më 17/06/2018, ora 19:58
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori