FIFA hap hetim kundėr Shaqirit dhe Xhakės
Pëlqej
Shtėpia botėrore e futbollit, FIFA do tė hetojė mėnyrėn e festimit tė golave nga ana e futbollistėve kosovarė tė Zvicrės, Xherdan Shaqiri dhe Granit Xhaka.

“Komiteti Disiplinor i FIFA-s ka nisur procedurė disiplinore kundėr futbollistėve tė Zvicrės, Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri pėr festimet e tyre nė ndeshjen Zvicėr – Serbi”, thuhet nė njė njoftim tė FIFA-s, raporton KTV.

Masa disiplinore do tė ketė edhe kundėr Federatės Serbe tė Futbollit pėr problemet me tifozė dhe vendosje tė mesazheve politike dhe fyese nga ana e tifozėve serbė.

Pėr mė tepėr, njė hetim fillestar ka nisur edhe kundėr trajnerit serb, Mladen Krstajiq pėr deklaratat e dhėna pas ndeshjes. /albeu.com/
Shtuar më 23/06/2018, ora 23:30
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori