Festoi me shqiponjė, Shaqiri ka njė mesazh edhe pėr tifozėt serb qė e fėrshėllyen
Pëlqej
Xherdan Shaqiri, i cili ishte padyshim protagonsti kryesor i sfidės sė sotme, foli me pjekuri tė madhe nė fundin e ndeshjes, ku anashkaloi polemikat nė lidhje me festimin e tij, duke treguar se nuk kanė qenė pėr shkaqet politike.

Shaqiri u fokusua te loja dhe deklaroi se skuadra e tij e kishte merituar fitoren.

“Nuk dua tė flas pėr kėtė, nė futboll ke emocione dhe mund ta shihni ēfarė bėra. Ėshtė vetėm emocion, jam shumė i lumtur qė shėnova. Nuk mendoj se ėshtė koha tė flasim pėr kėtė festim. Ne kemi treguar moral tė madh nė kėtė takim dhe e kemi merituar fitoren. Nuk ėshtė diēka e re pėr mua qė dikush tė pres nga unė pėr ta vendosur ndeshjen. Unė jam kėtu pėr ndeshje tė mėdha. Luajtėm si ekip, jam shumė i lumtur qė me njė gol timin i jap tri pikėt skuadrės.

Nė fund gjilanasi foli edhe pėr fishkėllimat qė i dhanė tifozėt serbė.

“Ishte e pabesueshme ato qė dėgjuam. Por ne dėshironim tė bėnim vetėm punėn tonė dhe atė e bėmė. Nuk ishte pėr politikėn, por pėr futbollin”, pėrfundoi Shaqiri.

Shtuar më 23/06/2018, ora 00:28
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori