Festa e tifozėve nė Paris kthehet nė pėrleshje me policinė (FOTO LAJM)
Pëlqej
Franca arriti tė marrė njė fitore minimale kundėr Belgjikės 1-0, por tė mjaftueshmė pėr nė finalen e Botėrorit "Rusia 2018".

Kjo fitore e francezėve ėshtė pritur me shumė entuziazėm nga tifozėt e pranishėm nė Rusi por jo vetėm pasi mijėra tė tjerė kanė mbushur sheshet dhe rrugėt e Parisit deri nė orėt e para tė mėngjesit.

Por kėto festime nė Paris dolėn jashtė kontrollit dhe u kthyen nė njė ngjarje tė shėmtuar.

Turma nė Champs Elysee u pėrlesh me policinė, duke i goditur me gurė e sende tė forta. Policia u pėrgjigj me gaz lotsjellės, ndėrkohė qė u shkatėrruan makina civilėsh e tė policisė.

Njė nga dėshmitarėt tha se kishte plot nga turma qė pėrpiqeshin t’u vinin zjarre koshave tė plehrave e tė bllokonin rrugėn.

“Policia u pėrmbajt sa mundi”, shton ai, “por teksa turma po dilte gjithnjė e mė shumė jashtė kontrolli, agjentėt ndėrhynė pėr t’i shpėrndarė.” /albeu.com/
Shtuar më 11/07/2018, ora 17:49
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori