"Fatkeqėsi" pėr gjermanėt, nuk u mjaftuan 28 goditje (FOTO LAJM)

Pëlqej
Korea e Jugut ka mposhtur Gjermaninė me njė rezultat 2-0, duke eleminuar pėrfunidmisht Gjermaninė nga Botėrori "Rusia 2018".

Goli i avantazhit ka ardhur nga kėmbėt e Kim Young-gėon nė limitet e kohės sė rregullt.

Nė fillim lojtari korean u akordua pėr njė pozicion jashtė loje por mė pas sistemi i VAR e ka quajtur si gol tė rregullt.

Nga ky moment Korea e Jugut mori entuziazėm dhe ndėshkoj pėr herė tė dytė gjermanėt nė minutėn e 5-tė nga Son Heung-min.

Gjermanėt janė dukur tė pafuqishėm pėrballė kėsaj Koreje modeste.

Edhe pse gjermanėt e zotėruan topin me rreth 75% gjatė gjithė lojės, kjo nuk ka vlejtur aspak.

I ēuditshėm ėshtė edhe fakti se gjermanėt goditė 28 goditje nė porkanė qėlluar tė pafatė pėr tė gjetur rrugėn e golit.


Mw lartw janw edhe statistikat e kwsaj ndeshje /albeu.com/
Shtuar më 27/06/2018, ora 17:45
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori