Faktet qė duhet tė dini pėrpara ndeshjes Danimarkė-Australi
Pëlqej
Danimarka do tė pėrballet sot me Australinė pėr ndeshjet e dyta tė grupit C.

Me njė fitore nė takimin e tyre tė mėparshėm kundėr Perusė, Danimarka do tė jetė nė kėrkim tė njė fitorje tjetėr pėr tė ruajtur nisjen e mbarė.

Ndėrkohė, Australia do tė kėrkojė tė ndryshojė gjėrat pas njė humbjeje nė ndeshjen e tyre tė mėparshme kundėr Francės.

Ky takim do tė jetė i domosdoshėm pėr Australinė, nėse ata duan tė pėrfundojnė nė mes tė 16 skuadrave mė tė mira tė kėtij Botėrori.

Danimarka dhe Australia do tė takohen pėr herė tė parė nė Kupėn Botėrore tė FIFA-s.

Australia nuk ka njė rekord tė mirė kundėr kombeve evropiane nė Kupėn Botėrore tė FIFA-s. Ka luajtur nėntė ndeshje kundėr kombeve evropiane dhe ka fituar vetėm njė prej tyre duke humbur shtatė tė tjera.

Qė nga tetori 2016, Danimarka nuk ka asnjė ndeshje tė humbur.

Ėshtė interesante se Danimarka ka shėnuar 28 gola nė Kupėn Botėrore tė FIFA-s dhe tė gjitha 28 gola kanė ardhur nga brenda zonės sė portės. /albeu.com/
Shtuar më 21/06/2018, ora 13:50
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori