Era Istrefi: Momenti mė i bukur i Botėrorit kur shėnuan shqiptarėt
Pëlqej
Edhe dy ditė na ndajnė nga finalja e Botėrorit "Rusia 2018" qė do tė luhet nė “Luzhniki Stadium” tė Moskės.

Nė kėtė ngjarje tė madhe edhe shqiptarėt megjithėse nuk janė pjesė e Botėrorit janė tė pėrfaqėsuar nga kėngėtarja Era Istrefi e cila
pėrpara sfidės do tė interpretojė “live” kėngėn zyrtare tė Botėrorit sė bashku me Niki Jam dhe Will Smith.

Ditėn e sotme, FIFA organizoi njė konferencė me 3 kėngėtarėt. E pyetur se cili ėshtė pėr tė futbollisti mė i mirė, Era nuk ka pasur dyshimi: “Ai ėshtė Cristiano Ronaldo”.

Ndėrkohė, ajo u pyet edhe pėr momentin mė tė bukur tė kėtij botėrori pėr tė. “Ishte ndeshja mes Zvicrės dhe Serbisė, kur dy lojtarė me origjinė shqiptare shėnuan”, tha Era.

Pas interpretimit “live” tė kėngės, nė fushėn e lojės ditėn e diel do tė hyjė nė fushėn e lojės edhe Trofeu i Botėrorit.

Ai qė do ta sjellė atė do tė jetė ish kapiteni i Gjermanisė Philip Lahm i shoqėruar nga modelja ruse, Natali Vodionova. Kupa do tė transportohet brenda njė kutie titaniumi e markės Loius Vuitton./albeu.com/
Shtuar më 13/07/2018, ora 17:41
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori