Edhe dentisti heq dorė nga Islanda, mbeten pa trajner
Pëlqej
Islanda ėshtė skuadra qė na ka befasuar tė gjithėve me paraqitjen e saj tė mrekullueshme nė "Euro 2016" por jo vetėm, pasi edhe nė Botėror ka bėrė njė paraqitje mjaftė tė mirė.

Por gjėrat nuk kanė shkuar kaq mirė pėr Islandėn pasi dikur kishte dy trajnerė ndėrsa nė pėrfundim tė Europianit, u largua trajneri suedez Lars Lagerback duke lėnė tė vetėm nė drejtim dentistin Heimir Halligrimsson i cili vijoi rrugėn e sukseseve me pėrfaqėsuesen ishullore duke e kualifikuar pėr herė tė parė nė njė Kupė Bote shtetin e vogėl me vetėm 330 mijė banorė.

Por tashmė edhe 51-vjeēari qė si profesion tė dytė ka atė tė dentistit ka vendosur tė japė dorėheqjen nga Islanda dhe lajmi pėr largimin e Hallgrimsson u bė i ditur nga vetė federata e kėtij vendi nė faqen zyrtare. /albeu.com/
Shtuar më 19/07/2018, ora 13:03
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori