E frikshme/ Luajti si titullarė nė Botėror por nuk mban mend asgjė


Pëlqej
Mesfushori i Perusė, Renato Tapia luajti si titullarė nė ndeshjen hapėse tė kombėtares sė tij kundėr Danimarkės.

Por vetėm disa minuta pėrpara pėrfundimit tė ndeshjes ai u detyruar tė linte fushėn e lojės pas njė pėrplasje me nė lojtarė danez.

Nė minutėn e 75', Tapia kėrceu pėr tė arritu njė top nė ajėr por u pėrplas kokė mė kokė me futbollistin danez Kjaer.

Pas kėsaj pėrplasje ai nuk mundi tė vazhdonte mė tej dhe u zėvendėsua nga Pedro Aquino.

Por i frikshėm ėshtė fakti se sė fundmi Renato Tapia ka thėnė se nuk mbante mend asgjė nga ajo ndeshje.

Ky fakt lė tė kuptohet se pėrplasja ka qėnė tepėr e fortė dhe mund tė kishte pėrfunduar edhe mė keq.

“Tani jam mė i qetė. Nuk mbaj asgjėmend pėr lojėn, pas goditjes qė mora, vetėm e di se ishte ditė e veēantė dhe e dua vendin tim edhe mė shumė”, ka thėnė mesfushori 22-vjeēar i Feyenoordit.

mendjen e tė riut pas ndeshjes, sipas agjencisė gjermane tė lajmeve DPA, kishte ngelur vetėm himni i kėnduar nė fillim tė saj. /albeu.com/
Shtuar më 20/06/2018, ora 11:00
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori